Merhabalar herkese!
Bu yeni yazımda sizlere, sizler için değerli olan fakat baskıda v.s kullanamayacağınız çözünürlükteki fotografları zahmetsiz biçimde nasıl büyüteceğinizi anlatacağım.
Bu adrese giriş yapıyor ve ister sürükle-bırak istersenizde manuel olarak fotografınızı seçiyorsunuz.
![](https://blog.smtylmz.net/wp-content/uploads/2019/12/image-3-1024x666.png)
Daha sonra aşağıda görünen pop-up’ta ise işlem seçeneğinizi belirliyorsunuz. Burada upscaling(yükseltme) ve enchancement(iyileştirme) seçeneklerinden istediğinizi seçip işleme devam ediyorsunuz.
Advanced settings’te ise 2 veya 4 kat büyütme(ücretsiz) 8 – 16 kat veya seçiminize bağlı büyütmeyi(ücretli) seçebiliyorsunuz. Ayrıca Jpeg ve Png seçenekleri ile dosya formatını belirleyebiliyorsunuz.
![](https://blog.smtylmz.net/wp-content/uploads/2019/12/fotograf-buyutme-2.png)
Yaptığı işlemleri yapay zeka ile bütünleşik olarak gerçekleştiren letenchance.io ortaya çıkardığı sonuçlar ile bugüne kadar oldukça işime yaradı. Kullanmanızı tavsiye ederim.